Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
Strona główna Aktualności Projekt PORD – CEP – trafił do Sejmu
Projekt PORD – CEP – trafił do Sejmu Drukuj

Szanowni Państwo,

Rządowy projekt zmiany ustawy – Prawo o ruchu drogowym, zawierający przepisy dotyczące uruchomienia modułu Centralnej Ewidencji Pojazdów dla SKP trafił do Sejmu. Został zarejestrowany pod numerem druku 1740. Planowane wejście w życie zmian i start CEP 2.0 dla SKP przewidziane jest na 30 października 2017 roku.

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów aktywnie uczestniczyła w konsultacjach związanych z opiniowaniem tego projektu. Na nasz wniosek zostały doprecyzowane zapisy dotyczące pobierania opłaty za badanie techniczne przed jego wykonaniem. Opłatę tą będzie można uiszczać nie tylko gotówką, ale także w formie elektronicznej. Będzie także możliwość jej uiszczenia po wykonaniu badania, jeśli będzie to przewidywała umowa pomiędzy przedsiębiorcą prowadzącym stację kontroli pojazdów, a właścicielem/posiadaczem pojazdu. Dotyczy to rozliczeń np. z flotami etc.

 

Z treścią projektu mogą się Państwo zapoznać  tutaj.

 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u