Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
Strona główna Aktualności PISKP interweniuje u Premier Szydło – jest ODPOWIEDŹ
PISKP interweniuje u Premier Szydło – jest ODPOWIEDŹ Drukuj

Szanowni Państwo,

   16 września 2016 roku skierowaliśmy na ręce Pani Premier Beaty Szydło pismo z interwencją w sprawie braku działań ze strony podmiotów odpowiedzialnych za przygotowanie nowych przepisów prawa regulujących system badań technicznych w Polsce realizujących postanowienia Dyrektywy 2014/45/UE, które muszą być gotowe do 20 maja 2017 roku.

   Pani Premier zareagowała na naszą interwencję i pochyliła się nad naszymi problemami. 23 września 2016 roku otrzymaliśmy do wiadomości pismo z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podpisane przez Panią Minister Beatę Kempę skierowane do Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka przekazujące mu wg. właściwości pismo Izby z sugestią zajęcia się sprawą i przekazania informacji zwrotnej Prezesowi Rady Ministrów.

   W wyniku tego 3 października na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt zmiany ustawy – Prawo o ruchu drogowym wraz z projektami aktów wykonawczych zakładający gruntowną zmianę systemu badań technicznych pojazdów w Polsce.

   17 października 2016 roku dostaliśmy odpowiedź z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa z informacją, że projekty aktów prawnych wdrażających do polskiego prawa postanowienia Dyrektywy 2014/45/UE zostały już opublikowane z nadzieją, że będą one płaszczyzną wspólnej dyskusji dla wypracowania jak najlepszych regulacji dotyczących systemu badań technicznych w Polsce.

   Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów jest w trakcie opracowywania opinii do przedmiotowych projektów. Zostanie ona opublikowana wkrótce.

Z pismem do Pani Premier Beaty Szydło mogą się Państwo zapoznać tutaj

Z odpowiedzią z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mogą się Państwo zapoznać tutaj

Z odpowiedzią z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa mogą się Państwo zapoznać tutaj

Ostatnia aktualizacja: środa, 26 października 2016 11:56
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u