Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
Strona główna Aktualności Rekordowa frekwencja – podsumowanie jesiennych spotkań szkoleniowych
Rekordowa frekwencja – podsumowanie jesiennych spotkań szkoleniowych Drukuj

Cykl jesiennych spotkań szkoleniowych organizowanych przez PISKP na stałe wpisany jest w kalendarz wydarzeń istotnych dla środowiska związanego z techniczną kontrolą pojazdów w Polsce. Od ponad dziesięciu lat Izba gromadzi rokrocznie na swoich szkoleniach ponad tysiąc osób ze wszystkich 16 województw naszego kraju. Tegoroczny cykl miał wyjątkową frekwencję, łącznie udział w nim wzięło blisko półtora tysiąca uczestników, z czego 522 osób to członkowie PISKP, 634 - przedstawiciele stacji niezrzeszonych i 342 pracowników starostw.

 Jedną z głównych przyczyn wyjątkowo dużego zainteresowania szkoleniami jest obecna sytuacja legislacyjna i trwające w resorcie transportu prace dotyczące przyszłego kształtu prawa regulującego cały proces technicznej kontroli pojazdów. Właśnie temat gruntownej przebudowy systemu badań technicznych pojazdów w Polsce wzbudzał największe zainteresowanie uczestników, zwłaszcza że z początkiem października do konsultacji społecznych skierowano projekt zmiany ustawy – Prawo o ruchu drogowym wraz z kompletem projektów aktów wykonawczych dostosowujący prawo polskie do wymogów Dyrektywy 2014/45/UE. Szczególnie dużą uwagą uczestników cieszyła się opinia PISKP w stosunku do przedstawionych zmian, prezentowana przez dr. inż. Leszka Turka Prezesa Zarządu PISKP. Uczestnicy byli żywo zainteresowani wszelkimi informacjami dotyczącymi stanu przygotowań do wdrożenia CEP 2.0. Wciąż aktualnym i przyjętym z uwagą tematem było omówienie przepisów wykonawczych dotyczących blokad alkoholowych i pojazdów w nie wyposażonych. Stałym i cieszącym się niesłabnącym zainteresowaniem środowiska był referat specjalisty PISKP dotyczący bieżącej problematyki technicznej związanej z wykonywaniem badań technicznych pojazdów. Wśród przedstawionych problemów znalazły się m.in. konsekwencje wejścia w życie zmian w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Szczegółowo omówiono nowe przepisy w zakresie zmian konstrukcyjnych pojazdów. Każde spotkanie kończyła żywa dyskusja z uczestnikami szkolenia, co pozwoliło przedstawicielom PISKP zebrać najbardziej aktualne uwagi przedstawicieli systemu technicznej kontroli pojazdów. Izba, konstruując swoją opinię odnośnie projektu zmiany ustawy – Prawo o ruchu drogowym i projektów aktów wykonawczych dostosowujący prawo polskie do wymogów Dyrektywy 2014/45/UE, z całą pewnością uwzględni głos środowiska.

Zobacz fotorelację

Ostatnia aktualizacja: wtorek, 25 października 2016 11:41
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u