Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
Strona główna Aktualności PISKP interweniuje u Premier Szydło i Prezydenta Dudy
PISKP interweniuje u Premier Szydło i Prezydenta Dudy Drukuj

Szanowni Państwo,

 Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/45/UE z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie okresowych badań zdatności do ruchu drogowego pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz uchylająca dyrektywę 2009/40/WE weszła w życie w maju 2014 roku. Wielkimi krokami zbliża się określony w dyrektywie na 20 maja 2017 roku termin na opublikowanie gotowych aktów prawnych (ustaw i rozporządzeń wykonawczych) dostosowujących polskie prawo do wymogów europejskich. Czasu jest coraz mniej. Minęły już przeszło 2 lata, a do tej pory nie ukazały się projekty przepisów, które realizowałyby postanowienia dyrektywy w polskim prawie.

 Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów od wielu lat aktywnie działa nad poprawą przepisów regulujących system badań technicznych w Polsce. Przedstawiamy decydentom propozycje rozwiązań wraz z gotowymi projektami zmian odpowiednich przepisów. Już ponad dwa lata czekają na zrealizowanie 22 tezy grupy roboczej, powołanej blisko 4 lata temu do opracowania kierunków działań zmierzających do poprawy jakości oraz rzetelności przeprowadzania badań technicznych pojazdów. Tezy te oparte były m.in. o projekt ww. dyrektywy. Gotowy jest i leży w ministerstwie od 3 lat projekt nowej tabeli opłat. Niestety od wielu lat brak jest jakichkolwiek działań ze strony Władz w celu dokonania zmian w systemie badań technicznych pojazdów. Tego stanu nie poprawiła też zmiany władzy, która miała miejsce na jesieni zeszłego roku.    Ponieważ brak jest działań ze strony podmiotów odpowiedzialnych za przygotowanie nowych przepisów prawa regulujących system badań technicznych w Polsce, zdecydowaliśmy się interweniować w naszych sprawach u Pani Premier Beaty Szydło i Prezydenta Andrzeja Dudy, do których złożyliśmy pismo tej samej treści. Liczymy na to, że Pani Premier i Pan Prezydent dadzą odpowiedni impuls do działania. Zachęcamy gorąco do lektury.

Z pismem do Pani Premier Beaty Szydło mogą się Państwo zapoznać tutaj

Potwierdzenie złożenia pisma u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy dostępne jest tutaj

Ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 19 września 2016 10:04
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u