Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
UWAGA !!! Od poniedzialku 27 LISTOPADA , zostanie uruchomiona nowa strona PISKP pod tym samym adresem. W celu weryfikacji, dostep do strony kodowanej dla zarejestrowanych czlonkow PISKP bedzie wymagal ponownej rejestracji. Prosimy o zwrocenie na to uwagi i ponowne wypelnienie formularza rejestracji aktywujacego sie po kliknieciu na przycisk rejestracja przy wejsciu na strone zakodowana lub w zakladkach menu po prawej stronie. Za utrudnienia przepraszamy.
Strona główna Aktualności Karanie diagnostów – artykuł w Gazecie Prawnej
Karanie diagnostów – artykuł w Gazecie Prawnej Drukuj

Szanowni Państwo,

w dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej ukazał się artykuł pt. „Diagnosta jak saper, nie może się pomylić. Cofanie uprawnień może być niekonstytucyjne”. Autor artykułu opisuje sytuacje cofania uprawnień diagnostom i wskazuje na możliwość niekonstytucyjności przepisów ustawy – Prawo o ruchu drogowym, które nie przewidują stopniowalności sankcji w tym zakresie. W artykule cytowany jest także Prezes Zarządu PISKP – dr inż. Leszek Turek, który zwraca m.in. uwagę na to, że przy tak sztywnych przepisach i braku gradacji kary, to sądy administracyjne rozpatrujące skargi od decyzji cofających uprawnienia diagnostom w przypadkach błahych naruszeń wolą uchylić decyzję o cofnięciu uprawnień niż ukarać zbyt surowo.

Z treścią artykułu mogą się Państwo zapoznać pod poniższym linkiem:

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/966870,diagnosta-jak-saper-nie-moze-sie-pomylic-cofanie-uprawnien-moze-byc-niekonstytucyjne.html

Ostatnia aktualizacja: czwartek, 11 sierpnia 2016 21:46
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u