Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
Strona główna Aktualności SKP szkolne i inne – ustawa podpisana
SKP szkolne i inne – ustawa podpisana Drukuj

Szanowni Państwo,

   ukazała się informacja mówiąca o tym, że 25 sierpnia 2015 roku Prezydent podpisał ustawę z dnia 5 sierpnia 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym. Zmiana przepisów rozszerza formalny katalog podmiotów, które mogą prowadzić stacje kontroli pojazdów i uzdrawia obecny stan prawny w którym podmioty niebędące przedsiębiorcami prowadzą skp w oparciu o konstytucyjną zasadę ochrony praw nabytych oraz przepisy przejściowe dotyczące rodzajów stacji kontroli pojazdów.


   W nowelizowanej ustawie przewidziano, że stację kontroli pojazdów będą mogły prowadzić podmioty niebędące przedsiębiorcami, takie jak szkoła lub centrum kształcenia, kształcące w zawodach związanych z naprawą i eksploatacją pojazdów, jednostki podległe lub nadzorowane przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, Ministra Obrony Narodowej, ministra właściwego do spraw zdrowia, ministra właściwego do spraw nauki i szkolnictwa wyższego lub ministra właściwego do spraw transportu, a także jednostki ochrony przeciwpożarowej oraz systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

    Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów od dawna zabiegała o zmianę prawa w tym zakresie. Ostatecznie postulat ten udało się zrealizować.


    Ustawa zostanie teraz przekazana do Rządowego Centrum Legislacji celem jej opublikowania w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia o czym będziemy Państwa informować.

Ostatnia aktualizacja: środa, 26 sierpnia 2015 13:51
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u