Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
Strona główna Aktualności Projekt Prawa działalności gospodarczej – stanowisko PISKP
Projekt Prawa działalności gospodarczej – stanowisko PISKP Drukuj

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Gospodarki przesłało do konsultacji do Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów projekt ustawy – Prawo działalności gospodarczej, projekt ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo działalności gospodarczej wraz z uzasadnieniem
i oceną skutków regulacji.

            Projektowana ustawa ma zastąpić obowiązującą od 2004 roku ustawę o swobodzie działalności gospodarczej. Nowe przepisy mają być bardziej przyjazne dla przedsiębiorców i stanowić ułatwienie w zakładaniu, prowadzeniu i zakończeniu działalności gospodarczej.

  Prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przeprowadzania badań technicznych pojazdów od 2004 roku, tj. od wejścia w życie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, jest działalnością regulowaną. Każdy kto spełnia wymagania określone w ustawie – Prawo o ruchu drogowym może uzyskać wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez właściwego starostę. Organ nie może odmówić. Nie ma też możliwości, aby kontrolować liczebność skp i zasadność ich powstania w danym powiecie. Taki stan prawny spowodował lawinowy wzrost liczby stacji kontroli pojazdów, których przybyło ogółem od 2004 roku ok. 1,5 tyś. Doprowadziło to także do pogorszenia jakości przeprowadzanych badań technicznych i powstania wielu patologii w całym systemie kontroli pojazdów.

            Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, opiniując projekt ustawy – Prawo działalności gospodarczej zaproponowała rozwiązania legislacyjne, które pozwoliłyby zapobiec zjawiskom, o których mowa wyżej.

            Zachęcamy Państwo do zapoznania się ze stanowiskiem PISKP w powyższej sprawie, które dostępne jest w części kodowanej tutaj .

Ostatnia aktualizacja: czwartek, 18 czerwca 2015 11:14
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u