Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
Strona główna Aktualności Badania techniczne tzw. anglików – stanowisko PISKP
Badania techniczne tzw. anglików – stanowisko PISKP Drukuj

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju opracowało projekty zmian rozporządzeń w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz w sprawie warunków technicznych pojazdów, w związku z koniecznością wykonania wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Strasbourgu, który nakazuje dopuszczenie do ruchu w Polsce pojazdów przystosowanych konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego (z kierownicą po prawej stronie), tzw. „anglików”.

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów po przeanalizowaniu projektów tych dwóch rozporządzeń, przygotowała stanowisko w powyższej sprawie, które zostało przekazane do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. 

czytaj dalej... 

 

Komentarze  

 
+2 #1 EPJ 2014-10-24 10:49
Bardzo mi się podoba państwa odpowiedź na projekty w sprawie badań i warunków technicznych co do anglików, zauważyliście wiele kwestii istotnych, o których ministerstwo nawet nie wspomina min. wpis w dowodzie rejestracyjnym, lub tworzenie nowego stanowiska a co za tym idzie uzyskiwanie nowych poświadczeń - chyba, że to wszystko to celowe zamierzenie MI. W pełni popieram wasze stanowisko, a tym bardziej, że jestem przeciwny "anglikom" na drogach w szczególności ,że sam jestem ich użytkownikiem. Powinni jeszcze zrobić zapis, że przepis dotyczy pojazdów sprowadzonych do kraju po dniu wejścia w życie rozporządzeń, ponieważ niektórzy maja u siebie już od 2-3 lat takie pojazdy i tylko czekają na możliwość ich rejestracji. Pozdrawiam.
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u