Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
Strona główna Aktualności Zakończenie sondy w sprawie akcji protestacyjnej
Zakończenie sondy w sprawie akcji protestacyjnej Drukuj

Szanowni Państwo,

25 sierpnia 2014 roku zamieściliśmy na stronie internetowej Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów ankietę skierowaną do przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów z zapytaniem,
 

Czy poprzesz i przyłączysz się do akcji PISKP w sprawie likwidacji
patologii w systemie badań technicznych i nowelizacji tabeli opłat?


Nadszedł czas, żeby zakończyć głosowanie.
Swój głos oddało ogółem 3696 osób.
Akcję protestacyjną poparły 2954 osoby, co stanowi 80% głosujących.
Przeciw były 742 osoby, co stanowi 20% głosujących.
Sonda była tak skonstruowana, że głosy można było oddawać z tego samego komputera wielokrotnie, dlatego też dodatkowo sprawdziliśmy ile zostało oddanych głosów unikalnych (weryfikowaliśmy adres IP komputera, co oznacza, że nawet wielokrotnie oddany głos z danego komputera liczyliśmy jako jeden).
W tej próbie zostało oddanych 2346 głosów, z czego 76% poparło akcję PISKP w sprawie likwidacji patologii w systemie badań technicznych i nowelizacji tabeli opłat, a 24% było przeciw. 

SondaSpecjalnaWyniki

Bardzo dziękujemy za tak liczny udział w naszej sondzie. Każdy oddany głos był niezwykle cenny i uświadomił nam, że to co robimy jest słuszne i ma akceptację większości środowiska stacji kontroli pojazdów.

12 sierpnia 2014 roku skierowaliśmy pismo do Pani Premier Elżbiety Bieńkowskiej, Ministra Infrastruktury i Rozwoju (kopia pisma w załączeniu), w którym przedstawiliśmy problemy środowiska stacji kontroli pojazdów, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii nowelizacji tabeli opłat za badania techniczne pojazdów oraz zmian w rozporządzeniu w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania tych badań (996).

Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy na to pismo odpowiedzi.

W dniu dzisiejszym, tj. 22 września 2014 roku zaprzysiężony został nowy skład Rady Ministrów. Nowym Ministrem Infrastruktury i Rozwoju została Pani Maria Wasiak.

W związku z powyższym musimy zawiesić wszelkie działania w sprawie akcji protestacyjnej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nowa Pani Minister będzie potrzebowała czasu, żeby zapoznać się z funkcjonowaniem ministerstwa, które objęła w tym także z jakże ważną dla nas sprawą wprowadzenia niezbędnych zmian w systemie badań technicznych pojazdów oraz nowelizacji tabeli opłat. Czekamy już tyle lat, więc możemy poczekać jeszcze kilka tygodni.

Liczymy na to, że nowa Pani Minister zainteresuje się naszymi problemami.

O dalszych, przygotowanych już krokach w sprawie akcji protestacyjnej będziemy Państwa informować na bieżąco

pdf_bigPismo do Pani Premier Elżbiety Bieńkowskiej

Ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 22 września 2014 12:14
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u