Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
UWAGA !!! Od poniedzialku 27 LISTOPADA , zostanie uruchomiona nowa strona PISKP pod tym samym adresem. W celu weryfikacji, dostep do strony kodowanej dla zarejestrowanych czlonkow PISKP bedzie wymagal ponownej rejestracji. Prosimy o zwrocenie na to uwagi i ponowne wypelnienie formularza rejestracji aktywujacego sie po kliknieciu na przycisk rejestracja przy wejsciu na strone zakodowana lub w zakladkach menu po prawej stronie. Za utrudnienia przepraszamy.
Strona główna Aktualności Dotarliśmy wszędzie - podsumowanie regionalnych spotkań szkoleniowych
Dotarliśmy wszędzie - podsumowanie regionalnych spotkań szkoleniowych Drukuj

11 października w Katowicach odbyło się ostatnie z zorganizowanego przez PISKP ogólnopolskiego cyklu spotkań szkoleniowych. Zgodnie z harmonogramem przedsięwzięcie trwało cztery tygodnie i objęło swoim zasięgiem wszystkie województwa w kraju. W spotkaniach wzięło udział 1263 osób, w tym blisko 40% stanowili członkowie Izby, ponad 30% obecnych to przedsiębiorcy i diagności niezrzeszeni w PISKP, niecałe 30% uczestników to przedstawiciele starostw.

szkolenia_regionalne_2013_katowice_4Główne tematy szkoleń dotyczyły m.in. zagadnień technicznych związanych z  badaniami autobusów, zmian przepisów w zakresie funkcjonowania SKP, homologacji, dopuszczenia jednostkowego oraz procesu rejestracji pojazdów. Omawiano  problemy związane z ustalaniem danych pojazdów przy badaniu przed pierwszą rejestracją i po zmianach konstrukcyjnych oraz z rejestracją pojazdów sprowadzonych z krajów, w których rejestracja tych pojazdów nie jest wymagana. Istotnym elementem każdego spotkania było omówienie kwestii dotyczących karania diagnostów w praktyce, działania organów administracji oraz orzecznictwo sądów administracyjnych.

Szczególnie ważnym tematem, zwłaszcza w kontekście wznowienia prac grupy roboczej zajmującej się wypracowaniem tez dotyczących "Strategii działań w kierunku usprawnienia systemu badań technicznych oraz poprawienia ich jakości" była kwestia  przyszłości badań technicznych w aspekcie oczekiwanych zmian.

Dyskusja kończąca każde ze spotkań ujawniła najbardziej palące problemy w dziedzinie badań technicznych pojazdów.

Ogólnopolski zasięg przedsięwzięcia, jak i znacząca liczba uczestników szkoleń pozwoliły Izbie poznać najbardziej aktualne informacje o problemach, z którymi borykają się w swej pracy zarówno przedsiębiorcy prowadzący SKP, jak i diagności.

Uczestnicy szkoleń stanowią reprezentatywną grupę, której opinii nie można zignorować w dyskusji o przyszłości systemu badań technicznych.

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów dziękuje uczestnikom za zaufanie i wzięcie udziału w cyklu spotkań szkoleniowych. Mamy nadzieję, że inicjatywa ta znacząco przysłuży się naszemu dążeniu do konsolidacji środowiska. Zebrane opinie wykorzystamy w dalszych działaniach na rzecz poprawy jakości przeprowadzania badań technicznych pojazdów.

 

  

Ostatnia aktualizacja: wtorek, 15 października 2013 14:02
 

Komentarze  

 
-1 #1 wojtek 2013-10-16 11:34
Dziękując za spotkanie, życzę PISKapowi sukcesów w pracy Bo konsolidacja normalność w temacie badań technicznych jest potrzebna jak krew do życia :)
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u