Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
Strona główna Aktualności Rejestracja sprowadzonego pojazdu używanego, niezarejestrowanego – stanowisko MTBiGM
Rejestracja sprowadzonego pojazdu używanego, niezarejestrowanego – stanowisko MTBiGM Drukuj

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w piśmie z dnia 15 lipca 2013 roku przedstawiło stanowisko w sprawie rejestracji używanych pojazdów, niepodlegających rejestracji w państwie pochodzenia, w kontekście wprowadzenia w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym definicji pojazdu nowego.

 

Czytaj więcej oraz zapoznaj się z pismem z ministerstwa

 

Ostatnia aktualizacja: czwartek, 01 sierpnia 2013 10:13
 

Komentarze  

 
+1 #7 pistoleros 2013-09-30 15:41
Do KRA Drogi kolego przeczytaj to jeszcze raz Tylko spokojnie PRD też. Brak pierwszj rejestracji wytłumaczył poprawnie PISKP.Ale logika całej sytuacji ??? Nie napisz do WK następnego terminu badania a sprowadzą Cię na ziemie. Tu nie chodzi że ktoś czegoś nie wie, tylko żeby robić coś co ma ręce i nogi (nie mówię o dzieciach)Pozdr awiam
 
 
-3 #6 KRA/021 2013-09-13 12:09
Do NOL/001- wstyd mi kolego za Ciebie, a konkretnie za brak wiedzy w tak podstawowej materii jak wyznaczanie kolejnego terminu badania. Kto Cię tak uczył, że zaświadczenie jest ważne 30 dni? patrz i ucz się powoli /art. 71 ustawy PRD/ albo, że musisz wyznaczyć termin kolejnego badania nie znając daty pierwszej rejestracji /art.81 ust.6 ustawy/. Jeżeli ogarnęła kogoś półmroczność jasna to właśnie Ciebie i tak pracując możesz wkrótce stracić swoje uprawnienia! Dużo sukcesów w pracy! Andrzej.
 
 
+2 #5 NOL/001 2013-08-02 08:24
Stanowisko PISKP-u jest jasne i przejrzyste od strony prawnej, a ile to ma wspólnego z logiką. Przypominam sprawę -pomroczności jasnej- jako stanu świadomości. Ciągniki mają tylko okres co 2-letnich badań Kiedy do rejestracji przystąpi właściciel pojazdu to jego sprawa
Ale zaświadczenie wg przepisów serwowanych przez starostwo i policję ważne 30 dni
Diagnosta wyznacza termin następnego badania które nie może być wykonane póżniej jak to określonego dnia.Chciałbym zobaczyć oczu organu rejestrującego po przeczytaniu zaświadczenia gdzie nie ma następnego terminu bo .......Diagnost a określa następny termin A zasłanianie się ze nie bo to a tamto od strony prawnej może jest i zgodne, ale co to ma wspólnego z celem jaka jest rejestracja pojazdu
Pozdrawiam trzeźwo myślących diagnostów
 
 
+4 #4 PISKP 2013-08-01 10:10
Nasze stanowisko w przedmiotowej sprawie z Państwa komentarzy dostępne jest po zalogowaniu.
 
 
+2 #3 JANUSZ 2013-08-01 08:29
Według mnie 2lata
 
 
+1 #2 pistoleros 2013-08-01 08:24
3-lata dotyczą pojazdu nowego Jeżeli pojazd posiada ślady użytkowania nie może być traktowany jako nowy Twierdzę że wchodzi w grę tylko okres 2-letni
:))
 
 
0 #1 andrzej 2013-07-31 12:58
Mam pytanie jaki termin kolejnego badania ma wyznaczyć organ rejestrujący dla ciągnika rolniczego, nie rejestrowanego za granicą, posiadającego ślady używania; 3 lata czy 2 lata od daty jego zarejestrowania . Proszę uzasadnić Państwa stanowisko w tej sprawie. Dziękuję
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

Logowanie



Newsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u