Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
UWAGA !!! Od poniedzialku 27 LISTOPADA , zostanie uruchomiona nowa strona PISKP pod tym samym adresem. W celu weryfikacji, dostep do strony kodowanej dla zarejestrowanych czlonkow PISKP bedzie wymagal ponownej rejestracji. Prosimy o zwrocenie na to uwagi i ponowne wypelnienie formularza rejestracji aktywujacego sie po kliknieciu na przycisk rejestracja przy wejsciu na strone zakodowana lub w zakladkach menu po prawej stronie. Za utrudnienia przepraszamy.
Strona główna Aktualności Analizatory spalin – koniec okresu przejściowego
Analizatory spalin – koniec okresu przejściowego Drukuj

Analizatory spalin samochodowych używane na stacjach kontroli pojazdów podlegają prawnej kontroli metrologicznej. Zgodnie z art. 27 ustawy z dnia 11 maja 2001 r. – Prawo o miarach (Dz. U. z 2004 r., nr 243, poz. 2441 z późn. zm.), przyrządy pomiarowe zalegalizowane lub uwierzytelnione przed dniem wejścia w życie ustawy, niespełniające jej przepisów, mogą być nadal legalizowane, o ile spełniają wymagania dotychczasowych przepisów, lecz nie dłużej niż przez 10 lat od dnia wejścia w życie ustawy, z wyłączeniem przyrządów kontrolnych, o których mowa w przepisach o czasie pracy kierowców. Jednym z takich przyrządów pomiarowych jest analizator spalin.

Powyższa ustawa weszła w życie 1 stycznia 2003 roku, dlatego też z dniem 31 grudnia 2013 roku kończy się wspomniany 10-letni okres przejściowy, dotyczący urządzeń wyprodukowanych w 2002 roku i starszych. Natomiast zgodnie z art. 26 powyższej ustawy użytkownie przyrządu pomiarowego (analizatora spalin), bez ważnej legalizacji, jest zagrożone karą grzywny.

 

Zapoznaj się z pełną informacją.

 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u