Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
UWAGA !!! Od poniedzialku 27 LISTOPADA , zostanie uruchomiona nowa strona PISKP pod tym samym adresem. W celu weryfikacji, dostep do strony kodowanej dla zarejestrowanych czlonkow PISKP bedzie wymagal ponownej rejestracji. Prosimy o zwrocenie na to uwagi i ponowne wypelnienie formularza rejestracji aktywujacego sie po kliknieciu na przycisk rejestracja przy wejsciu na strone zakodowana lub w zakladkach menu po prawej stronie. Za utrudnienia przepraszamy.
Strona główna Aktualności Konferencja "Stacje Kontroli Pojazdów - 2013" - relacja
Konferencja "Stacje Kontroli Pojazdów - 2013" - relacja Drukuj

W dniach 17-19 kwietnia 2013r. w Zakopanem odbyła się IX Konferencja „Stacje Kontroli Pojazdów - 2013". Wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem przedstawicieli środowiska związanego z badaniami technicznymi, wzięło w niej udział ponad dwustu pięćdziesięciu uczestników.

piskp_konferencja_2013_prezydium_mGośćmi konferencji byli - Andrzej Bogdanowicz Dyrektor Departamentu Transportu Drogowego Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Stanisław Chmielewski Sekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości, Andrzej Kolasa Zastępca Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego, Małgorzata Kaniewska Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Wydziałów Komunikacji oraz Jan Grabkowski Wiceprezes Zarządu Związku Powiatów Polskich. Swoją obecnością konferencję zaszczycili Alfred Franke Prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, Waldemar Witek Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Diagnostów Samochodowych oraz Andrzej Gąsienica-Makowski Starosta Tatrzański.

W głównej sesji merytorycznej referaty zaprezentowali: przedstawiciel Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego - Artur Czapiewski, Komendy Głównej Policji - Armand Konieczny oraz Przemysłowego Instytutu Motoryzacji – Bogusław Pijanowski. Swoje wystąpienia przedstawili również reprezentanci partnerów konferencji: Prezes Zarządu firmy WSOP Jarosław Cichoń, Marcin Radowski z firmy UNIMETAL oraz Jacek Woźniak, który występował w imieniu firmy SOSNOWSKI.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Prezes Zarządu PISKP dr inż. Leszek Turek, następnie głos zabrali zaproszeni goście. W swoim wystąpieniu Dyrektor Andrzej Bogdanowicz podkreślał, jak istotne dla bezpieczeństwa ruchu drogowego jest rzetelne i uczciwe wykonywanie badań technicznych. Zauważył, że procedury unijne, które zostaną w Polsce wdrożone w niedługim czasie, dokładnie określą miejsce SKP w systemie badań technicznych. Dyrektor Andrzej Bogdanowicz podziękował grupie roboczej za rzetelną pracę i przygotowanie projektu dokumentu, który został przedstawiony do rozpatrzenia Ministrowi Tadeuszowi Jarmuziewiczowi. Wyraził nadzieję, że efekt pracy grupy roboczej odpowie na pytanie, które stało się hasłem tegorocznej konferencji „Co z tymi badaniami?". Dyrektor Andrzej Bogdanowicz poruszył również kwestię cen za badania techniczne, które, jak uzasadniał, powinny ulec zmianie dopiero po wprowadzeniu w systemie kontroli technicznej pojazdów koniecznych reform stanowiących realizację tez przedstawionych przez grupę roboczą.

piskp_konferencja_2013_hotel_mW kolejnych referatach zaproszeni wykładowcy przedstawili m.in. ocenę stanu technicznego pojazdów na podstawie kontroli drogowych wykonywanych przez funkcjonariuszy ITD oraz analizę liczby wypadków spowodowanych niesprawnością techniczną pojazdów w roku 2012. W poszczególnych sesjach omówiono zagadnienia związane z dopuszczeniem jednostkowym pojazdów czy klasyfikacją usterek podczas badań technicznych pojazdów. Przeanalizowano wybrane problemy prawne pojawiające się w bieżącym funkcjonowaniu SKP, a także wymagań i szkolenia diagnostów. W dalszej części Wojciech Jarosiński z Instytutu Transportu Samochodowego poruszył tematykę związaną z pakietem w sprawie przydatności do ruchu drogowego, procesem legislacyjnym w Brukseli i możliwymi implikacjami nowych europejskich przepisów dla polskiego systemu badań technicznych pojazdów. Uczestnicy mogli zapoznać się referatami dotyczącymi badania oświetlenia samochodowego w SKP, jak również problematyki diagnozowania pojazdów hybrydowych oraz badanie w warunkach SKP złącza elektrycznego pojazd-przyczepa. Zamykający obrady referat dr. inż. Leszka Turka był omówieniem dwudziestu dwóch tez, które wypracowała powołana przez Ministra Tadeusza Jarmuziewicza grupa robocza do opracowania propozycji zmian w systemie badań technicznych pojazdów.

Dziękujemy uczestnikom za liczne przybycie i aktywny udział w poszczególnych sesjach. Serdecznie zapraszamy na X jubileuszową konferencję i mamy nadzieję na spotkanie z Państwem podczas przyszłorocznej edycji konferencji.

 

otwarcie konferencji Andrzej Bogdanowicz, MTBiGM
Armand Konieczny, KP Artur Czapiewski ITD
Bogusław Pijanowski, PIMOT Rafał Szczerbicki, SKP LEX
Stanisław Chmielewski, Sekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości Wojciech Jarosiński, ITS
sala konferencyjna sala konferencyjna
Ostatnia aktualizacja: wtorek, 14 maja 2013 12:12
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u