Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
UWAGA !!! Od poniedzialku 27 LISTOPADA , zostanie uruchomiona nowa strona PISKP pod tym samym adresem. W celu weryfikacji, dostep do strony kodowanej dla zarejestrowanych czlonkow PISKP bedzie wymagal ponownej rejestracji. Prosimy o zwrocenie na to uwagi i ponowne wypelnienie formularza rejestracji aktywujacego sie po kliknieciu na przycisk rejestracja przy wejsciu na strone zakodowana lub w zakladkach menu po prawej stronie. Za utrudnienia przepraszamy.
Strona główna Aktualności Spotkanie szkoleniowe w Pomorskim Oddziale PISKP
Spotkanie szkoleniowe w Pomorskim Oddziale PISKP Drukuj

6 kwietnia 2013 w Gdańsku odbyło się spotkanie szkoleniowe organizowane przez Pomorski Oddział Regionalny PISKP.

Waldemar Najmowski dyrektor Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów „LEMAR" powitał uczestników i przedstawił zebranym plan spotkania. Specjalista d.s. organizacyjno-technicznych PISKP Karol Rytel omówił zmiany prawne, które weszły w życie w ostatnim czasie. Wśród poruszonych tematów znalazły się również propozycje zmiany rozporządzenia w sprawie zakresu oraz sposobu przeprowadzania badań technicznych oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach autorstwa PISKP. Tematem wystąpienia mecenasa Rafała Szczerbickiego były aktualne problemy prawne związane z wykonywaniem badań technicznych oraz z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie stacji kontroli pojazdów w oparciu o najnowsze interpretacje i orzecznictwo sądów. Waldemar Najmowski przedstawił w swojej prelekcji projekt rozporządzenia europejskiego związany z ujednoliceniem systemu badań technicznych w Unii Europejskiej. Zarys zmian w systemie badań technicznych sformułowanych przez grupę roboczą powołaną z inicjatywy Ministra Tadeusza Jarmuziewicza przedstawił Prezes Zarządu Izby dr inż. Leszek Turek. W spotkaniu wziął udział Bogdan Gorzycki Członek Rady Izby.

Duże zainteresowanie, jakim cieszą się kolejne spotkania ma niewątpliwie związek z poruszaną tematyką, która będzie omawiana także podczas IX konferencji szkoleniowej „Stacje Kontroli Pojazdów - 2013" w Zakopanem, na którą serdecznie zapraszamy. Uczestnicy tegorocznej konferencji poznają dwadzieścia dwie tezy uzgodnione podczas prac grupy roboczej i przedstawione do rozpatrzenia Ministrowi Tadeuszowi Jarmuziewiczowi oraz Dyrektorowi Andrzejowi Bogdanowiczowi. Mamy nadzieję, że uczestnicy naszej konferencji dowiedzą się też, które z przedstawionych rozwiązań zostaną przyjęte do realizacji przez MTBiGM.

Ostatnia aktualizacja: wtorek, 14 maja 2013 08:14
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u