Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
Strona główna Aktualności Grupa robocza zakończyła prace
Grupa robocza zakończyła prace Drukuj

Informujemy, że dnia 2 kwietnia br. zakończyła prace powołana przez Ministra Tadeusza Jarmuziewicza grupa robocza do opracowania propozycji zmian w systemie badań technicznych pojazdów, w której obradach uczestniczył Prezes Zarządu PISKP dr inż. Leszek Turek.

Grupa robocza wypracowała dwadzieścia dwie tezy, które w dniu wczorajszym zostały przedstawione do rozpatrzenia Panu Ministrowi Tadeuszowi Jarmuziewiczowi oraz Panu Dyrektorowi Andrzejowi Bogdanowiczowi. W zaprezentowanych rozwiązaniach zaproponowano sposób modyfikacji systemu badań technicznych, który spowoduje wzrost ich jakości i rzetelności. Tezy uzgodnione podczas prac grupy roboczej zaprezentujemy uczestnikom IX konferencji szkoleniowej „Stacje Kontroli Pojazdów - 2013" w Zakopanem. Mamy nadzieję, że uczestnicy naszej konferencji dowiedzą się też, które z przedstawionych rozwiązań zostaną przyjęte do realizacji przez MTBiGM.

PISKP jako reprezentant przedsiębiorców prowadzących SKP od wielu lat wskazuje przyczyny istnienia patologii w systemie badań technicznych i dąży do ich wyeliminowania. Cieszymy się, że Pan Minister Tadeusz Jarmuziewicz dostrzegł potrzebę wprowadzenia zmian, mających na celu uzdrowienie tegoż systemu, podniesienie jakości i rzetelności badań, co będzie miało bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Komentarze  

 
+233 #16 Zbigniew 2013-04-22 07:20
Szanowny Panie Zenek ! Z całym szacunkiem ale Pan nie rozumie istoty problemu !!!Otóż nadrzędnym celem całego postępowania dopuszczającego pojazdy do ruchu jest BEZPIECZEŃSTWO NARODU !!!W momencie gdy decydenci pozwalają na to by osoby prywatne zarabiały na tym to idea tych czynności jest spychana na plan dalszy jeśli wogóle ma jakieś znaczenie . Biznes jest bezwzględny i widać to na codzień.Pytam raz jeszcze dlaczego nie sprywatyzowano SANEPIDU , TDT , POLICJI , WOJSKA .Jak Pan odpowie sobie na te pytania myślę że znajdziemy się bliżej konsensusu w kwestii badań technicznych pojazdów .Nie można zarabiać na bezpieczeństwie społeczeństwa i moim zdaniem to nie podlega dyskusji.
 
 
-227 #15 dziadek Piotra 2013-04-20 19:55
To, co napisał Kolega Zbigniew jest takie mocne, bo w bardzo wielu przypadkach prawdziwe. Prawda zawsze wywołuje też mocne reakcje.
Ja bardzo żałuję, że do tej pory nie udało się zrealizować branżowego spotkania w szerokiej formule: pracodawcy i pracownicy SKP. Ale nie tracę nadziei, że OSDS dogada się w tej materii z PISKP i kolejne spotkanie będzie już "koedukacyjne" i nie w Zakopcu, ale w okolicy Kutna.
pozdrawiam
 
 
-234 #14 zenek 2013-04-18 20:27
Szanowny Panie Zbigniewie. Nie dziel Pan wszystkich właścicieli SKP równo. Zagadnienia SKP są mi BARDZO BARDZO DOBRZE ZNANE. Są właściciele stacji, którzy maja grubo ponad 30 lat praktyki w zawodzie i są także tacy co nie maja zielonego pojęcia w tej dziedzinie. Tu jest szalona różnica poglądów
 
 
+235 #13 Tomasz 2013-04-18 07:40
Zmienić istniejący stan rzeczy można, poprzez zmianę kilku zapisów w istniejących Ustawach i Rozporządzeniac h.Nowy stan prawny umożliwi diagnostom zatrudnionym i kontrolowanym przez Starostwa i UM wykonywanie badań w istniejących SKP , których właściciele otrzymują od Starostw , UM opłatę za udostępnienie pomieszczeń i wyposażenia w celu wykonania URZĘDOWYCH BADAŃ TECHNICZNYCH POJAZDÓW.
 
 
+237 #12 Kazimierz 2013-04-17 18:56
To co pisze Zbigniew jest smutne lecz prawdziwe,zmien ić to może jedynie św.Mikołaj.
 
 
+242 #11 Zbigniew 2013-04-17 12:45
Szanowny Panie Zenku . Proponuję przeczytać jeszcze raz moje posty ze zrozumieniem , przespać się z tym i dopiero się wypowiadać. NIGDY STACJE KONTROLI POJAZDÓW NIE POWINNY BYĆ PRYWATNE !!!! DOCIERA TO DO PANA ?? DIAGNOSTA NIE POWINIEN BYĆ WOLNYM ELEKTRONEM A URZĘDNIKIEM PODLEGAJĄCYM STAROŚCIE !!CZEMU NIE SPRYWATYZOWANO POLICJI, SANEPIDU , TDT CO ??Sprywatyzowan o skp od pracy których zależy bezpieczeństwo Polaków nad poprawieniem którego tacy jak Pan właściciele teraz debatują ! Czy to jest mądre ??
 
 
+245 #10 Zbigniew 2013-04-17 08:52
No właściciele stacji nie próżnują , minusują aż miło . PRAWDY NIE DA SIĘ ZMINUSOWAĆ. TO NIE WŁAŚCICIELE SKP POWINNI DYSKUTOWAĆ O ZMIANACH W SYSTEMIE BADANIACH A CI CO JE PRZEPROWADZAJĄ .Winą diagnostów jest to że nie potrafią się zorganizować by dać odpór TAKIM BEZSENSOWNYM INICJATYWOM JAK TA . POWTARZAM RAZ JESZCZE PRAWO JEST DOBRE A CHORE SĄ DECYZJE WŁADZY W KWESTII WŁASNOŚCI SKP I STATUSU PRAWNEGO DIAGNOSTÓW ! ! ! ! ! ! ! !
 
 
-241 #9 zenek 2013-04-16 20:53
Szanowny Panie Zbigniewie.Jako wykwalifikowane mu fachowcowi proponowałbym zabrac się do pracy i otworzyć własną stację kontroli. Pan jako wyuczony fachowiec i przyszły pracodawca będziesz STOSOWAŁ PRZEPISY PRAWA i zatrudniał pracowników.
Jak widac jesteś człowiekiem , któremu nic nie pasuje
 
 
+246 #8 Zbigniew 2013-04-16 13:14
Jestem pewny że mojego komentarza który przed chwilą napisałem nie wydrukujecie tak jak nie wydrukowaliście komentarza mojego przyjaciela Tomasza . Tak właśnie wyglądają wasze starania o bezpieczeństwo obywateli . Prawo jest przyzwoite tylko bezsensem jest puszczenie stacji w prywatne ręce i to że diagnosta zależy od właściciela stacji . Tylko urzędnik państwowy jakim powinien być diagnosta gwarantuje prawidłowy przebieg badań i nie są potrzebne żadne dodatkowe regulacje .Jak można było sprywatyzować coś co decyduje o bezpiczeństwie Narodu . Trybunał Stanu dla ministra który podjął taką decyzję !
 
 
+246 #7 Zbigniew 2013-04-16 13:06
Jakaż hipokryzja szanowni panowie właściciele Stacji Kontroli Pojazdów ! ! ! ! ! ! ! ! Przecież to nie kto inny jak wy szanowni państwo domagacie się od diagnostów przerobów , to właśnie wy wzywacie nas na dywanik i ZWALNIACIE Z PRACY gdy diagnosta stosuje przepisy prawa a klient się odgraża że więcej na tą stację nie przyjedzie . DOPÓKI DIAGNOSTA NIE BĘDZIE URZĘDNIKIEM PAŃSTWOWYM DOPÓTY NIE MA MOWY O RZETELNYCH BADANIACH BO ZAWSZE BĘDĄ NACISKI WASZE WŁAŚCICIELI NA PRZERÓB A DIAGNOSTA TEŻ MA RODZINĘ I NIE CHCE STRACIĆ PRACY. Nie trzeba żadnych zmian prawa bo bez strachu o stratę pracy egzekwuję załącznik nr 1 i 2 . Nie potrzeba waszych narad szanowni państwo i bezpieczeństwo będzie stu procentowe i gwarantuję że żaden diagnosta nie zaryzykuje wzięcia łapówki za puszczenia " babola" ! ! ! Pozdrawiam i radzę nie tracić czasu na akademickie dyskusje .
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u