Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
Strona główna Aktualności Spotkania szkoleniowe w Oddziałach Podlaskim i Małopolskim
Spotkania szkoleniowe w Oddziałach Podlaskim i Małopolskim Drukuj

W pierwszej połowie marca odbyły się pierwsze dwa z cyklu spotkania szkoleniowe organizowane przez oddziały regionalne PISKP. Zapraszamy do zapoznania z relacją ze spotkań na Podlasiu i w Małopolsce.

Dnia 8 marca w Podlaskim Oddziale Regionalnym w Białymstoku odbyło się pierwsze z cyklu spotkanie szkoleniowo-integracyjne. Prezes Zarządu Izby dr inż. Leszek Turek przedstawił zarys proponowanych zmian w systemie badań technicznych sformułowanych  przez  grupę roboczą powołaną z inicjatywy ministra Tadeusza Jarmuziewicza. Specjalista ds. badań technicznych - Krzysztof Cieślak - poruszył temat dotyczący propozycji nowelizacji rozporządzenia w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach. Omówiono wszystkie zagadnienia związane z tekstem właściwym rozporządzenia oraz załącznikami do wspomnianego aktu prawnego. Dodatkowo został przedstawiony projekt rozporządzenia europejskiego związany z ujednoliceniem systemu badań technicznych w Unii Europejskiej. Krzysztof Cieślak szczegółowo przedstawił propozycje związane z nowym podejściem co do sposobu wykonywania badań, wyposażenia stacji kontroli pojazdów, uprawnień diagnostów oraz nowymi terminami wyznaczania ważności badań technicznych pojazdów. Tematem wystąpienia mecenasa Rafała Szczerbickiego były aktualne problemy prawne związane z wykonywaniem badań technicznych oraz z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie stacji kontroli pojazdów w oparciu o najnowsze interpretacje i orzecznictwo sądów.

Podczas spotkania dnia 16 marca w Krzeszowicach w Małopolskim Oddziale Regionalnym Krzysztof Cieślak omówił także zmiany przepisów, które weszły lub wejdą w życie w 2013 roku, tj.: Dz.U.2012.0.1448 - ustawa o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz innych ustaw (dopuszczenie jednostkowe oraz badanie na zgodność z warunkami technicznymi), Dz.U.2013.0.30 - rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (pojazdy do nauki jazdy i egzaminowania). Dodatkowo Zygfryd Gawlik, wiceprzewodniczący Rady PISKP, szczegółowo przedstawił zagadnienie związane z urządzeniami podlegającymi pod dozór techniczny oraz omówił bieżące problemy związane z wykonywaniem okresowych badań technicznych pojazdów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach, które odbędą się 22 marca 2013 w Dolnośląskim Oddziale Regionalnym oraz 6 kwietnia 2013 w Pomorskim Oddziale Regionalnym. Z początkiem maja przystąpimy do organizacji kolejnego cyklu spotkań w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, lubuskim, lubelskim, łódzkim i w tych regionach, które zgłoszą dodatkowe zapotrzebowanie na przeprowadzenie tego rodzaju szkoleń. Zależy nam na jak najszerszym przedyskutowaniu kierunków zmian w systemie przeprowadzania badań technicznych i omówieniu aktualnych zmian w przepisach. Zachęcamy do sygnalizowania nam potrzeby zorganizowania spotkania w Państwa regionie i przedyskutowania problemów nurtujących przedsiębiorców prowadzących SKP.

 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u