Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
UWAGA !!! Od poniedzialku 27 LISTOPADA , zostanie uruchomiona nowa strona PISKP pod tym samym adresem. W celu weryfikacji, dostep do strony kodowanej dla zarejestrowanych czlonkow PISKP bedzie wymagal ponownej rejestracji. Prosimy o zwrocenie na to uwagi i ponowne wypelnienie formularza rejestracji aktywujacego sie po kliknieciu na przycisk rejestracja przy wejsciu na strone zakodowana lub w zakladkach menu po prawej stronie. Za utrudnienia przepraszamy.
Strona główna Aktualności Nowe rozporządzenie w sprawie badań co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych
Nowe rozporządzenie w sprawie badań co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych Drukuj

Szanowni Państwo

W dniu 12 marca 2013 roku, Minister TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ, opublikował rozporządzenie (Dz.U.2013.0.337) w sprawie badań co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych (rozporządzenie z dnia 27 lutego 2013 roku). Jest ono następstwem opublikowania ustawy o zmianie ustawy -  Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, z dnia 21 grudnia 2012 roku (Dz.U.2012.0.1448), która wdraża postanowienia dyrektywy 2007/46/WE oraz dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/40/WE.

Z punktu widzenia systemu badań technicznych w Polsce, ustawa określa zasady dopuszczenia jednostkowego pojazdu oraz rozszerza rodzaje badań technicznych o badanie na zgodność z warunkami technicznymi, które dotyczy pojazdów zabytkowych.

Zmiana ustawy oraz rozporządzenie, wchodzą w życie w dniu 22 czerwca
2013 roku.
Zapraszamy do zapoznania się z powyższymi regulacjami.

Prawo > Akty prawne w SKP

 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u