Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
Strona główna Aktualności Zmiany w warunkach technicznych
Zmiany w warunkach technicznych Drukuj

Szanowni Państwo, w dniu 9 stycznia 2013 roku w Dzienniku Ustaw z 2013 roku pod pozycją 30, opublikowano rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 21 grudnia 2012 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

Zmiany w zasadniczej części wchodzą w życie z dniem 19 stycznia 2013 roku i mają związek z wejściem w życie ustawy o kierujących pojazdami, która wprowadza zmiany do ustawy – Prawo o ruchu drogowym. Dwie zmiany dotyczące pojazdów do nauki jazdy i egzaminowania (dot. samochodu ciężarowego kat. C1 oraz autobusu kat. D1) wchodzą w życie z dniem 30 września 2013 roku.

Plik ze zmianami do rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów dostępny jest w dziale Akty prawne dla SKP.

 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u