Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
UWAGA !!! Od poniedzialku 27 LISTOPADA , zostanie uruchomiona nowa strona PISKP pod tym samym adresem. W celu weryfikacji, dostep do strony kodowanej dla zarejestrowanych czlonkow PISKP bedzie wymagal ponownej rejestracji. Prosimy o zwrocenie na to uwagi i ponowne wypelnienie formularza rejestracji aktywujacego sie po kliknieciu na przycisk rejestracja przy wejsciu na strone zakodowana lub w zakladkach menu po prawej stronie. Za utrudnienia przepraszamy.
Strona główna Aktualności O badaniach diagnostycznych na antenie Radia Kolor
O badaniach diagnostycznych na antenie Radia Kolor Drukuj

Podczas wywiadu w Radiu Kolor 16.12.2012 roku prezes Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów dr inż. Leszek Turek wyjaśnił słuchaczom skomplikowaną sytuację stacji kontroli pojazdów w Polsce. Obecnie przedsiębiorcy prowadzący skp podporządkowani są ustawie o swobodzie działalności gospodarczej, co w konsekwencji doprowadziło do powstania zbyt dużej ilości stacji i pojawienia się niepożądanych zjawisk.

Stacje rywalizują między sobą, oferując klientom różnego rodzaju promocje, właściciele pojazdów kuszeni są prezentami w postaci kuponów na mycie samochodu, alkomatów czy darmowych tankowań lub hasłami informującymi o dużej ilości pozytywnych wyników badań. Dr inż. Leszek Turek zachęcił kierowców na antenie, by odwiedzali skp nie tylko, gdy kończy im się ważność badania technicznego samochodu, lecz także przed planowanymi dłuższymi podróżami i wyjazdami urlopowymi. Podkreślił, że stacje są otwarte na klientów i warto wykorzystać tę możliwość, by sprawdzić w jakim stanie technicznym jest pojazd i mieć pewność, że kierowca i współpasażerowie są bezpieczni. Prezes PISKP starał się uświadomić słuchaczom, że każdy kierowca przyjeżdżający na badanie ma możliwość wglądu do zakresu czynności przeprowadzanych podczas badania i może zweryfikować czy diagnosta przeprowadził badanie właściwie.

 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u