Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
Strona główna Aktualności Szkolenia regionalne PISKP
Szkolenia regionalne PISKP Drukuj

Tegoroczny cykl organizowanych przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów spotkań szkoleniowych zgromadził blisko 1200 przedsiębiorców i diagnostów, przedstawicieli starostw powiatowych oraz urzędów miejskich. Sympozja objęły wszystkie województwa i cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Na spotkaniach omawiane były zmiany w przepisach, które weszły w życie 8 października 2012 r., bieżące problemy dotyczące interpretacji przepisów, a w szczególności nowej procedury badań technicznych pojazdów, oraz projekty aktów prawnych.

Tematyka poruszana na spotkaniach:

  1. Czy wymagane są tablice rejestracyjne przy badaniu okresowym wykonywanym po raz pierwszy.
  2. Czy wymagane są tablice rejestracyjne przy ustalaniu danych pojazdu.
  3. Jaki powinien być wynik badania technicznego, gdy w dowodzie rejestracyjnym brak jest adnotacji o gazie, o haku itp.
  4. Dokument dozorowy w pojeździe, który uczestniczył w kolizji, czy wymaga się go każdorazowo.
  5. Naliczanie opłat za badanie techniczne pojazdów: taxi, nauka jazdy, uprzywilejowany, gaz.
  6. Czy można zatrzymać dowód rejestracyjny za niezgodność cech identyfikacyjnych.
  7. Zmiana wzorów dokumentów wydawanych przy badaniach technicznych.
  8. Nowe zakresy badań technicznych i sposób postępowania.

warszawa_06Podczas spotkań prezentowany był Program PISKP do rejestru badań technicznych pojazdów w jego najnowszej wersji.

Partnerem głównym jesiennych szkoleń była marka CERTUS. Głównym tematem pytań i dociekań diagnostów, którzy mieli okazję zapoznać się z nową ścieżką diagnostyczną CERTUS EVO2 były funkcje rozpoznawania i badania pojazdów z napędem 4x4.

– Cieszy nas bardzo życzliwe przyjęcie nowej generacji CERTUSA przez diagnostów. Naszym celem było zaprezentowanie im nowego oprogramowania, ale także wysłuchanie uwag i zebranie sugestii, co do nowych funkcji, w jakie mógłby jeszcze zostać wyposażony CERTUS – podkreślił prezes zarządu WSOP, Jarosław Cichoń.

W ostatnim czasie lawinowo rośnie liczba pojazdów z napędem 4x4, co znajduje odzwierciedlenie w oczekiwaniach diagnostów, aby linia diagnostyczna ułatwiała im badanie tego typu samochodów. Uczestnicy szczególnie docenili możliwość badania 4x4 bez konieczności stosowania ciężkich i nieporęcznych rolek wolnobieżnych, które należy podłożyć pod oś niebadaną.

Jesienne spotkania wpisały się już w tradycję Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, a ich użyteczność widoczna jest w zwiększającej się liczbie uczestników kolejnych edycji szkoleń.

 

 

Ostatnia aktualizacja: wtorek, 06 listopada 2012 08:31
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u