Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
Strona główna Aktualności Prawo o ruchu drogowym – tekst jednolity
Prawo o ruchu drogowym – tekst jednolity Drukuj

Szanowni Państwo,

w Dzienniku Ustaw z dnia 18 października 2012 roku pod pozycją nr 1137, ukazało się obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego ustawy – Prawo o ruchu drogowym.

Tekst jednolity zawiera w sobie te zmiany, które ukazały się od 2005 roku, kiedy to została ogłoszona poprzednia wersja tekstu jednolitego. Zawiera też wykaz aktów prawnych i ich treść, które mają wpływ na stosowanie przepisów zawartych w ustawie – Prawo o ruchu drogowym, a nie zostały ujęte bezpośrednio w tekście jednolitym np. przepisy przejściowe dot.  podstawowych stacji kontroli pojazdów z tzw. „rozszerzeniami” w sprawie uzyskiwania przez nie poświadczeń zgodności wyposażenia i warunków lokalowych na dotychczasowych zasadach do końca grudnia 2015 roku (jest to zmiana wprowadzona we wrześniu 2009 roku).

 

Tekst jednolity dostępny jest w dziale Prawo > Akty prawne w SKP

Ostatnia aktualizacja: piątek, 26 października 2012 09:07
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u