Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
Strona główna Aktualności Centralna Ewidencja Pojazdów – spotkanie w MSW
Centralna Ewidencja Pojazdów – spotkanie w MSW Drukuj

Dnia 20 września 2012 roku w Departamencie Ewidencji Państwowych i Teleinformatyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych odbyło się spotkanie robocze dotyczące zagadnień związanych z Centralną Ewidencją Pojazdów.

W spotkaniu ze strony ministerstwa wzięła udział Pani Naczelnik Dorota Cabańska, natomiast Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów reprezentowali Jolanta Źródłowska – Przewodnicząca Rady PISKP, Sylwester Murawski – Prezes Zarządu, Arkadiusz Werschner – Członek Rady PISKP, Marcin Barankiewicz – Dyrektor Biura oraz Grzegorz Falba  - Informatyk. Rozmawiano o bieżących problemach, które występują przy przesyłaniu danych do CEP np. okresowe badanie techniczne zakończone zaświadczeniem z uwagi na brak miejsca w DR na pieczątkę, a kwestia pobrania i prawidłowego przesłania opłaty ewidencyjnej. Poruszono także sprawy związane z przyszłością tj. dostosowaniem CEP do wymogów i funkcjonalności, które przewiduje projekt rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE np. ewidencja wskazań licznika przebiegu, weryfikacja danych o pojeździe za pomocą europejskiej platformy wymiany danych.

Na koniec spotkania strony ustaliły, że PISKP zwróci się z oficjalnym pismem do MSW zawierającym opis problemów, które pojawiają się na SKP w związku z przesyłaniem danych do CEP, a ministerstwo zorganizuje spotkanie grupy roboczej, aby przyjrzeć się tym problemom i spróbować je rozwiązać.

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u