Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
Strona główna Aktualności Zmiana cennika badań technicznych pojazdów
Zmiana cennika badań technicznych pojazdów Drukuj

Wszyscy przedsiębiorcy prowadzący stacje kontroli pojazdów mają ten sam problem. Jest nim stale obniżająca się rentowność przeprowadzania badań technicznych pojazdów spowodowana wieloletnim zaniechaniem wprowadzenia podwyżki cen urzędowych. Obecny cennik istniejący od 2004 r. nie przystaje już zupełnie do dzisiejszych realiów w zakresie ponoszonych przez nas kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Od co najmniej kilku lat wszystkie środowiska związane z SKP, niestety bez konkretnego sukcesu, zabiegają o podjęcie konstruktywnych rozmów z urzędnikami Ministerstwa w zakresie reformy cennika badań. Niezależnie od organizacji, każda z nich spotyka się z argumentem, że jest niereprezentatywna, w związku z czym nie powinna negocjować w tym zakresie w imieniu wszystkich przedsiębiorców. Jako nowa przewodnicząca Rady Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów osobiście, w rozmowie z urzędnikami Ministerstwa, spotkałam się z takim argumentem, za pomocą którego po raz kolejny usiłowano zdeprecjonować siłę głosu reprezentowanej przeze mnie organizacji przedsiębiorców. Jako nowa Rada Izby doszliśmy do wniosku, że tak dalej być nie może.

Nie ukrywamy tego, że w związku z powyższym w chwili obecnej potrzebujemy silnego wsparcia wszystkich przedsiębiorców w rozmowach o aktualizacji cennika. Chcemy w ten sposób zademonstrować, że tworzymy jednak jednolite środowisko, które wspólnie chce zmian. Zależy nam na tym, żeby środowisko przedsiębiorców, pomimo dużego rozdrobnienia i przynależności do różnych organizacji, w tej sprawie pokazało, że jest jednomyślne i bez wyjątku chce podwyższenia cen za badania techniczne.

Dlatego też uprzejmie prosimy o podpisanie i odesłanie na adres Izby załączonej do pisma „Deklaracji na rzecz zmiany cennika badań technicznych". Wierzymy, że w gronie ponad 3500 właścicieli stacji jest wiele osób, które nie będą obawiały się publicznie zadeklarować, że problem cennika jednak istnieje. Jeśli to możliwe, prosimy także o przesłanie tego dokumentu innym osobom, które mogą być zainteresowane wyrażoną w nim ideą.

 

Z poważaniem

w imieniu Członków Rady Izby III Kadencji

Przewodnicząca Rady

Jolanta Źródłowska

 

 

Pobierz deklarację: doc  pdf

 

 

Ostatnia aktualizacja: piątek, 21 września 2012 13:27
 

Komentarze  

 
+3 #2 paw 2013-08-19 16:28
najlepie jak za darmo robic badania....a diagnostom zapomoge
 
 
-3 #1 mmmm 2013-04-21 06:27
malo wam naprawde po 100 lub 160zł od przeglądu i mało
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u