Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
Strona główna Aktualności Rozmieszczenie świateł do jazdy w dzień
Rozmieszczenie świateł do jazdy w dzień Drukuj

W związku ze znaczną ilością pojazdów, w których zamontowano dodatkowo światła dojazdy w dzień, pragniemy przypomnieć, że oprócz oznakowań homologacyjnych lamp, połączeń funkcjonalnych bardzo ważną rzeczą jest rozmieszczenie świateł na pojeździe.

Zgodnie z przepisami minimalna odległość między lampami może wynosić mnie mniej niż 600 mm a maksymalna odległość lamp od bocznego obrysu pojazdu nie więcej niż 400 mm. Sposób mierzenia odległości świateł określa §2 załącznika nr 6 do rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U.2003.32.262). Szczegółowe wymagania w stosunku do świateł do jazdy w dzień zostały opisane w zakładce Technika/Porady techniczne/2011.

 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u