Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
UWAGA !!! Od poniedzialku 27 LISTOPADA , zostanie uruchomiona nowa strona PISKP pod tym samym adresem. W celu weryfikacji, dostep do strony kodowanej dla zarejestrowanych czlonkow PISKP bedzie wymagal ponownej rejestracji. Prosimy o zwrocenie na to uwagi i ponowne wypelnienie formularza rejestracji aktywujacego sie po kliknieciu na przycisk rejestracja przy wejsciu na strone zakodowana lub w zakladkach menu po prawej stronie. Za utrudnienia przepraszamy.
Strona główna Aktualności Posiedzenie podkomisji – zmiana ustawy PORD
Posiedzenie podkomisji – zmiana ustawy PORD Drukuj

W dniu 26 czerwca 2012 roku odbyło się kolejne robocze posiedzenie nadzwyczajnej podkomisji Komisji Infrastruktury Sejmu RP do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy „Prawo o ruchu drogowym" oraz niektórych innych ustaw (druk nr 376). W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów: Sylwester Murawski - prezes Zarządu oraz Marcin Barankiewicz - dyrektor Biura.

Projekt ustawy dotyczy implementacji do naszego prawa przepisów dyrektyw w zakresie homologacji pojazdów, części oraz przedmiotów wyposażenia. Wprowadza także dopuszczenie jednostkowe pojazdów oraz nowy załącznik do ustawy określający kategorie homologacyjne pojazdów.

Zmiany dotyczące stacji kontroli pojazdów polegają na modyfikacji art. 81 ust. 2 przez dodanie do katalogu badań (w tej chwili okresowe i dodatkowe) badania pojazdu zabytkowego co do zgodności z warunkami technicznymi. Jest to zmiana, o którą środowisko zabiega od dawna, zgodna z praktyką i sposobem badania tego typu pojazdów. Zmiany będą także w art. 81 ust. 4. W pkt. 1 zostanie wprowadzone dopuszczenie jednostkowe pojazdu, co będzie skutkowało tym, że pojazd, który takie dopuszczenie uzyska, nie będzie podlegał okresowemu badaniu technicznemu przed pierwszą rejestracją na terytorium RP.

Kolejne posiedzenie podkomisji nadzwyczajnej zaplanowano wstępnie na 11 lipca 2012 roku.

 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u