Witryna www.piskp.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych zgodnie z Polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi. Zgadzam sie, Więcej informacji
Serwis Motoryzacyjny
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ul. Gdańska 51 lok. A, 01-633 Warszawa, tel. (22) 811 26 06, fax (22) 811 28 78
UWAGA !!! Od poniedzialku 27 LISTOPADA , zostanie uruchomiona nowa strona PISKP pod tym samym adresem. W celu weryfikacji, dostep do strony kodowanej dla zarejestrowanych czlonkow PISKP bedzie wymagal ponownej rejestracji. Prosimy o zwrocenie na to uwagi i ponowne wypelnienie formularza rejestracji aktywujacego sie po kliknieciu na przycisk rejestracja przy wejsciu na strone zakodowana lub w zakladkach menu po prawej stronie. Za utrudnienia przepraszamy.
Strona główna Aktualności Ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw
Ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw Drukuj

Szanowni Państwo, dnia 18 maja 2011 roku w Dzienniku Ustaw nr 102, pod pozycją 585 opublikowano Ustawę z dnia 15 kwietnia 2011 r. o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw.

Ustawa ta wprowadza zmiany w ustawach o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawie o podatków dochodowych od osób prawnych oraz w ustawie o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym.

W wyniku tych zmian, zmieniły się podstawy prawne do przeprowadzania badań technicznych pojazdów spełniających wymagania określone w ustawach o podatku dochodowym od osób fizycznych i od osób prawnych. Zmiany wchodzą w życie od dnia 2 czerwca 2011 roku i od tego dnia w zaświadczeniu z przeprowadzenia badania technicznego pojazdu spełniającego wymagania zarówno ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jak i osób prawnych w poz. 2 należy wpisać jednakowe formułki:

"Pojazd spełnia wymagania określone w art. 7 ust. 1 pkt od 1 do 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw". Formułka ta będzie obowiązywała do 31 grudnia 2012 roku. Od dnia 1 stycznia 2013 roku wejdą w życie samodzielne podstawy prawne osobno dla ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz osobno dla ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Aktualizacja 06.06.201

Powyższe zmiany dotyczą tylko Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów, które są uprawnione do przeprowadzania dodatkowych badań technicznych pojazdów spełniających wymagania określone w ustawach o PIT i CIT.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z pracownikami Izby.

Ustawa do pobrania tutaj

Ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 27 czerwca 2011 07:40
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wyrażenia wulgarne lub naruszające godność drugiej osoby nie będą publikowane. Izba zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza bez podawania przyczyny.


Kod antyspamowy
Odśwież

LogowanieNewsletter
dołącz do PISKP porady techniczne Program do obslugi SKP członkowie piskp pomoc prawna oddziały regionalne
   
 
start
stop
stat4u